Міжнародний День Бармена в Україні

Міжнародна Асоціація Барменів (IBA) була заснована в суботу, 24 лютого 1951 року, в салоні гранд-готелю Торки, Великобританія. До цього дня ця подія відзначається у всьому світі як Міжнародний День Бармена.

Основними цілями Асоціації є просування та підтримка міжнародних відносин між членами гільдії, а також заохочення високих стандартів компетентності та поведінки на благо та просування професії Бармена.

Коротка Історія IBA. У 1951 році 24 лютого в Торках, Великобританія, була створена Міжнародна Асоціація Барменів 7 членами-засновниками (гільдіями), Данією, Францією, Італією, Нідерландами, Швецією, Швейцарією та Сполученим Королівством Великобританії. 2021 року 24 лютого виповнилося 70 років з Дня заснування IBA. Першим президентом був пан Білл Тарлінг з UKBG (Великобританія), за ним наступного року пішов Джордж Сіве зі Швейцарії, П’єтро Гранді з Італії та Курт Соренсен з Данії.

З 1963 по 1976 (14 років) головував в Італії пан Анджело Зола. Анджело Зола також був одним із засновників круглого столу, присвяченого створенню IBA.

IBA процвітала, і до 1976 вона прийняла на роботу 23 нових члени, в результаті чого до складу IBA увійшли представники 30 країн. На сьогоднішній день членство в IBA становить 64 особи з 3 країнами-спостерігачами.

Традицію масштабно відзначати Міжнародний день бармена 6 лютого заклали у Києві у 2008 році за спільною ініціативою київського рок-клубу «Докер Паб» та Міжнародного центру барменів «Planet Z». Ідею підхопили і в Росії, де свято починаючи з 2009 року стає все більш популярним. Незважаючи на те, що Міжнародний день бармена проходив у День святого Аманда, це два різні свята, перше – було професійним, друге – католицьке. Слід зазначити, що святий Аманд не вважається Російською православною церквою.

У США в першу п’ятницю грудня відзначається День шанування бармена — Бартендер Appreciation day.

У Міжнародний день бармена, проводяться різноманітні тематичні конкурси, розіграші, змагання барменів у професійній майстерності та дегустації.