ІСТОРІЯ AUBA

Народження Всеукраїнської Асоціації Барменів почалося задовго до її реєстрації в 2001 році. З середини 90-х в Україні починають організовуватися приватні школи барменів і регіональні громадські барменські організації: Planet Z (1995 р.), Харківська Асоціація Барменів (1995 р.), Дніпропетровська Гільдія Барменів (2000 р.), Золотий Лимон (м. Дніпропетровськ 2001 р.), Кримська Асоціація Барменів (2002 р.)

В Україні почався барменський рух, завдяки піонерам, тим, хто не побоявся покласти на терези свій добробут і любов до професії бармена.

Україна починає пізнавати секрети барменської майстерності, проходять регіональні, всеукраїнські конкурси, майстер класи. Паралельно йде розвиток класичного приготування коктейлю і роботи в стилі флейринг.

У 2003 році Україна заявила про свою участь у членстві Міжнародна асоціація барменів (IBA), пройшовши 3-х річний випробувальний термін, в Греції на закритих зборах президентів IBA в 2006 році Україна стала повноправним членом Асоціації і бере участь в міжнародному конкурсі WCC / WFC IBA (Міжнародний конкурс коктейлю).

У 2007 році з ініціативи президента Всеукраїнської Асоціації Барменів Сергія Кодацького, відбулося об’єднання барменського руху під прапором єдиної всеукраїнської громадської барменської організації «Всеукраїнська Асоціація Барменів». Тоді в Асоціацію увійшли такі міста: Київ, Харків, Суми, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Луганськ, Сімферополь, Львів і ті барменські організації, які пропагують професіоналізм і порядність, прагнення розвивати професію бармен і відстоювати інтереси людей, які зв’язали своє життя з цією професією.

Представниками в регіонах стали борд директори –  люди, які розвивали цю професію і створили дух єдності молодих барменів, які не зупинялися на досягнутому і хотіли підкорювати вершини майстерності.

З 2007 року Україна активно бере участь в Міжнародному конкурсі коктейлю WCC / WFC IBA. Представники Всеукраїнської Асоціації Барменів беруть участь в міжнародних навчальних програмах, майстер класах та конференціях.

В Україні за підтримки Асоціації проходять регіональні та всеукраїнські конкурси барменів, майстер класи з відомими барменами, освітні програми.

З кожним роком в ряди Асоціації долучається все більше барменів та міст.

                      Всеукраїнська Асоціація Барменів – суспільство професійних барменів

Президенти  AUBA:

1996-2017 рр. – Кодацький С.В.

2017-2019 рр. – Машихіна І.В.

З 2020 року президент Всеукраїнської Асоціації Барменів –  Гришков Олександр Віталійович.